A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szakdolgozat. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szakdolgozat. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. április 29., hétfő

Kirándulások

Képzeljétek, Magyarországon jártam. Na jó, igazából nem, de teljesen olyan volt. A bolgár határ felé eső városba, Edirnébe látogattunk el. Már az Isztambulból arrafelé vezető út is otthonra emlékeztetett, síkság, mindenfelé mezők, repce, szántóföldek, ameddig a szem ellát. Szívesen élnék arrafelé. És Edirnét is nagyon szívembe zártam. Sokkal kedvesebb, barátságosabb, mint Isztambul, bár nem sokat láttam belőle másfél nap alatt. De a parkok, a sétálóutcák, a terek, az illatok, a fű, a vonatállomás, a galambok búgása, a marhapörkölt... Tényleg, mintha hirtelen otthon lennék. Még az út is rossz minőségű volt. :) Csak az útról látható falvak házai közül nem a templomtorony, hanem a minaret magasodott ki. Csak álltam a mező közepén a füvön, és csodálkoztam, hogy lehet ez. :) Aztán bementem néhány egyetemi órára is, próbálgattam, hogy mennyit értek meg, és meglepően sokszor tudtam követni, miről is van szó, ha nem is pontosan. Az egyik órán meg a szavak eredetéről volt szó, és ott még ötleteim meg hozzászólásaim is voltak, nagyon tetszettem a tanárnak. :)
Utána még elmentünk Kirklarelibe is, ahol szintén van egy egyetem, a semmi közepén, mindenhol csak fű és mező amerre a szem ellát, óriási komplexum. De ott tényleg csak egy picit voltunk, épp annyit, hogy bevásároljunk köfétből meg salátából, és irány az erdő. Ott aztán piknik, küzdés a szúnyogokkal, csacsifarm nézés és  egy patak fölött való akrobatamutatványok vártak ránk. 
Aztán meg elmentünk még az Antalyába való indulásom előtti utolsó napon Üszküdarba is. Tudjátok, amiről a dal is szól. Ahova ment az írnok lakodalmára. Legalábbis a magyar fordítás szerint. A török is megközelítőleg erről szól, de azért nem pontosan. Mindenesetre Ázsiában van, szóval át kell kelni a nagy vízen, hogy odajussunk. És bár be lettek ígérve a delfinek, sajnos nem jöttek el a találkozóra. Mert állítólag van, hogy bejönnek a delfinek a Boszporuszra. De a kedvemért nem jöttek. Vagy nem kapták meg a meghívót.
Na szóval Üszküdar. Csodálatos városrész. Ugyanolyan zsúfolt, mint Isztambul többi része, és autóval nem nagyon érdemes arrafelé próbálkozni, de nemsokára majd át fog menni oda is a metró a Boszporusz alatt, és gyalogosan tele van felfedezni való kis utcákkal, eldugott dzsámikkal, fafaragásos tengerparti házacskákkal, parkokkal, virágzó fákkal, apró szépségekkel. Kicsit konzervatívabb városrész egyébként, úgyhogy egész nap féltékeny és/vagy megvető pillantások kereszttüzében sétáltam a térd fölött végződő szoknyámban és a nyári ujjatlan felsőmben. Igyekeztem elsüllyedni és nem szem előtt lenni, de nem nagyon sikerült. Mindenesetre ennek ellenére is nagyon jól éreztem magam, percenként kiabáltam fel, hogy jééé, azt nézd meg azt nézd és azt, szinte mintha egy másik városban jártunk volna. Mesés utolsó isztambuli nap volt. 
Most meg már itt vagyok a hotelben, ahol tavaly is dolgoztam, egyelőre még egy hotelszobában, mivel a szállásunk felújítását nem fejezték még be. Óriási ez a szoba, nagyon furcsa itt egyedül, nem is szabad hozzászoknom ekkora privát szférához, pár nap múlva megint a tavalyról ismert egymás nyakán élés következik. Lélekben még nem érkeztem meg igazán, még nem várom a gyerekeket, és furcsa, hogy minden ugyanaz (még a show műsorok is), de mégis más kicsit. Most elhatároztam, hogy a törökökkel csak törökül beszélek, és kevesebb bulizást, viszont több tanulást és szakdolgozattal való foglalkozást tervezek a szabadidőben. Szerencsémre Kirklareliből az egyik ismerős néprajzos, így fog tudni segíteni a kutatásban. Arról szeretnék ugyanis írni, hogy milyen hasonlóságok és különbségek vannak a magyar és a török népmesék között. 
És képzeljétek, múltkor nem értettem egy török szót álmomban, ezért nagyon meg akartam jegyezni, hogy felébredve megkérdezhessem, mit jelent, de persze elfelejtettem. 

2012. április 17., kedd

Kackac

Nem szeretem ezt a mondást, de erre nincs más szó: na meg ahogy azt Móricka elképzelte.
Mert én azt gondoltam, fejezzem be végre a szakdolgozatot, és akkor majd minden happy és szánsájn lesz. 
Hehe, jó vicc volt. 
Holnap csinálni fogok egy szép naaagy színes menetrendet magamnak az elkövetkező két hónap minden percére, hogy aztán ügyesen ne tartsam be és őrült idegbeteg módjára szidjam magam, mikor minden a nyakamba szakad, jó? :)

2012. április 12., csütörtök

Óriási mosoly

A legszebb szavak az elmúlt pár nap után a konzulensemtől: "korrekt, szépen megírt dolgozat..." 
Madarat lehetne velem fogatni :) :)
Belátható távolságra került a perc, mikor a kezemben lesz beköttetve :)
Szóval most így:)

2012. április 11., szerda

Nagy levegő...

És elküldve. 
Elkészültem. 
Még az idegen nyelvű összefoglalót kell majd megírnom. 
Most jön az ideges körömrágás, hogy mit szól hozzá a konzulensem. 
Remélem szól valamit, mielőtt az ujjamhoz érek.
Nem szabad még nagyokat lélegezni, pedig annyira szeretnék már.
De mi van, ha át kell írnom az egészet...

2012. április 10., kedd

Tánc a borotvaélen

Amikor már borotvaélen táncolsz az őrület és a hisztéria között, akkor jöhet egy kis AC/DC. Maximumon.

Nyüssz...

Itt ülök három pár zokniban, és nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy mennyire fázik a lábam. 
Meg persze arra, hogy be akartam ma fejezni, és még mindig vár rám kb. 7 oldal...

2012. április 6., péntek

Szussz

1. Ma egész jól haladtam. Holnap belekezdek a kutatási eredményekbe. Most épp optimiska vagyok :)
2. Furcsa egész nap egyedül a lakásban, és nem mindig jó furcsa. Kimentem ma interjúzni párat, de olyan távolinak és idegennek tűntek az emberek meg én is, mintha kívülről néztem volna magam. 
3. Jó lenne már fennforogni, S. szavaival kifejezve. Majd két hét múlva :)
4. Első kiülős iszogatós este. Igaz, hogy a szakdolgozat miatt, interjú volt, és csak sárgabarackos cappyt ittam, de mégis. Meseszép idő van. Csöndben sétálós, újra Budapestbe beleszeretős idő.

2012. április 4., szerda

Rövid híreink következnek

Elvonulás pár napra, ha már lett egy üres albérlet, mert F. spanyol földek felé száll. De rossz neki, szegény.
No de, pár nap egyedül, pontosabban romantikus kettesben a szakdolgozatommal talán javít a kapcsolatunkon kicsit, és mindketten fejlődünk az együtt töltött időnek köszönhetően. Ő terjedelemben, én tudásban és örülésben.

2012. április 2., hétfő

Na de most tényleg

No, most aztán jól seggberúgom magam, beteszek egy kis zenét és kisangyal módon tanulok meg írok. Ígérem. Szóval blog off, facebook off, gmail off, majd ha végeztem jövök. Addig jók legyetek.
És örüljetek a napsütésnek a nevemben is.

2012. április 1., vasárnap

Szakdolgozat után...

1. Elmegyek fodrászhoz.
2. Rendet rakok a szobámban. 
3. Találkozom mindenkivel, akit lerázok hónapok óta, hogy nem érek rá.
4. Elmegyek paintballozni.
5. Biciklizem és kirándulok egy igazán jót.
5. Elmegyek S.-ékkal kuponos sörözni, mert már február óta húzzuk.
6. Veszek magamnak színes harisnyát, tavaszi cipőt ésésésésés...

Pár nap múlva még eszembe jutott az is, hogy:
7. Átöltöztetem a blogomat. a
8. Megnézem a Csillagok háborúját. Mindet.
9. Elolvasom a Bor filozófiáját.
10. Megkeresem a lakcímkártyám.

+1Kirakom a puzzlet, ami karácsony óta árván porosodik...

2012. március 30., péntek

Amit megtanul az ember szakdolgozat íráskor...

1. Interjúztatni épp olyan izgalmas, mint más helyzetben interjúalanynak lenni, épp annyi idegességgel és felkészüléssel jár.
2. Míg az elején azt hiszed, nincs szakirodalmad, hamarosan rájössz, hogy minden könyv és folyóirat a te témádhoz kapcsolható, így az csak nő, nő, nő, és esélyed sem lesz megállítani.
3. Ha igazán benne vagy, azzal kelsz, azzal fekszel, és mindenben azt látod, mindenre rá tudod húzni, mindenről az jut eszedbe, amiről írsz. 

Nekem éppen minden babona. Átláthatatlanul szövevényes babonatenger.

2012. március 23., péntek

Írás

Biciklizhetnék kinn a napsütéses 20 fokban, ehelyett babonákról szóló könyvkupacok fölött görnyedek idebenn, és valamilyen abszurd, beteges módon még élvezem is. Mondhatnánk, hogy igazi bölcsész vagyok, de ez a szakdolgozat éppenséggel ahhoz a diplomámhoz születik, amely szerint közgazdász leszek.

2012. március 20., kedd

Szössz

1. Valaki megnézett Romániából. :)
2. Nem tudom, mit csináltam magammal, de a bal vállamtól a nyakamig egész nap olyan, mint mikor oltást kapunk és fáj utána. nem fáj, de ijesztő (nem tudom, miért, tiszta hipochonder vagyok...) és kellemetlen. 
3. Tudom, hogy heti két nemtanulós est van engedélyezve, és vészesen közelít a szakdoga leadásának határideje (jáááááááááájjjjjjjj), de ezt egyszerűen muszáj megnéznem csütörtökön, ha már úgyis ott van a szomszédban. Borzalmas vagyok.
4. Egész érdekes Jahoda könyve a babona lélektanáról, ezt végre tudom úgy olvasni, hogy fel is fogom, amit olvasok, és nem csak átrohanok rajta, mint egy őrült.
5. A hegedűtanárom közölte ma velem, hogy ne úgy játsszak, mint akinek elgurult a gyógyszere :)
6. Ingadozom a teljes kétségbeesés és a halvány reménysugár között a szakdogát illetően, hétfő hajnalban végre összeszedtem a bátorságom, és (miután befejeztem az összes török borokról szóló könyv felkutatását) nekikezdtem az írásának. Végül is már nincs egy hónapom sem...