2012. április 11., szerda

Nagy levegő...

És elküldve. 
Elkészültem. 
Még az idegen nyelvű összefoglalót kell majd megírnom. 
Most jön az ideges körömrágás, hogy mit szól hozzá a konzulensem. 
Remélem szól valamit, mielőtt az ujjamhoz érek.
Nem szabad még nagyokat lélegezni, pedig annyira szeretnék már.
De mi van, ha át kell írnom az egészet...

2012. április 10., kedd

Tánc a borotvaélen

Amikor már borotvaélen táncolsz az őrület és a hisztéria között, akkor jöhet egy kis AC/DC. Maximumon.

Nyüssz...

Itt ülök három pár zokniban, és nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy mennyire fázik a lábam. 
Meg persze arra, hogy be akartam ma fejezni, és még mindig vár rám kb. 7 oldal...

2012. április 7., szombat

Politika

Azt, hogy Gyurcsánynak "eltűnt" a szakdolgozata, ugyanolyan felháborítónak találom, mint a Schmitt ügyet. 
Azt nem tudom, hogy most belefáradtunk, vagy mi van, de ebből tényleg nincs akkora botrány és nem dőlnek róla a vicces képek facebookon sem. Vajon miért...

Széder est és kényes téma

Azért az mindenképp mosolyra és valamiféle elismerésre méltó, hogy a zsidóknak van öniróniájuk. Legalábbis gondolom ezt én abból, hogy a széder estén a rabbi mondott olyat, hogy egy adott imánál, ha valami spirituálisra gondolnak, akkor az teljesül. Aztán hozzátette, hogy most kivételesen ne a bankszámlájukra gondoljanak :)
Amúgy meg kicsit túlparáztam a dolgot, hogy majd kinéznek onnan, de nem volt semmi ilyesmi :)

2012. április 6., péntek

Szussz

1. Ma egész jól haladtam. Holnap belekezdek a kutatási eredményekbe. Most épp optimiska vagyok :)
2. Furcsa egész nap egyedül a lakásban, és nem mindig jó furcsa. Kimentem ma interjúzni párat, de olyan távolinak és idegennek tűntek az emberek meg én is, mintha kívülről néztem volna magam. 
3. Jó lenne már fennforogni, S. szavaival kifejezve. Majd két hét múlva :)
4. Első kiülős iszogatós este. Igaz, hogy a szakdolgozat miatt, interjú volt, és csak sárgabarackos cappyt ittam, de mégis. Meseszép idő van. Csöndben sétálós, újra Budapestbe beleszeretős idő.

2012. április 4., szerda

Kínos

Már többször jártam úgy álmomban, hogy lemaradtam a próbáról, ezért a színpadon a többieket figyelve fáziskéséssel kellett mindent csinálnom. Nem egy kellemes élmény csetleni-botlani, és tudni, hogy mindenki látja a nézők közül, hogy bénázol.


Azért nem feltétlenül csak jó-furcsa érzés belegondolni, hogy most egy hétig nincs F. Nem is tudom, mikor volt ilyen utoljára. Rég. 

Rövid híreink következnek

Elvonulás pár napra, ha már lett egy üres albérlet, mert F. spanyol földek felé száll. De rossz neki, szegény.
No de, pár nap egyedül, pontosabban romantikus kettesben a szakdolgozatommal talán javít a kapcsolatunkon kicsit, és mindketten fejlődünk az együtt töltött időnek köszönhetően. Ő terjedelemben, én tudásban és örülésben.

2012. április 2., hétfő

Az SP ügy

Persze nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá. Nagyon sokan azt gondolják jobb oldalról, hogy összeesküvés, direkt lejáratásról, rágalomhadjáratról van szó. Biztosan van benne igazság, hogy kicsit furcsa, hogy miért pont most, miért így derült fény erre a disszertációra. De az nem érv, hogy akkor mindenkiét meg lehetne vizsgálni, meg mindenki hazudik. Akkor vizsgálják meg, és igenis vonjuk felelősségre azt, aki hazudik. Nem tartom magam igazán már egyik oldalra tartozónak sem (bár aki ismer tudja, merre húznék, ha képviselnék azt az értékrendet, amit kellene nekik), de ahogy felháborított és undorítónak tartottam az öszödi beszédet, ugyanúgy felháborítónak és undorítónak tartom ezt a doktori ügyet is. Ne azon múljon, hogy kit támadunk és kit nem, kinek nézünk el valamit és kinek nem, hogy éppen melyik pártnak vagyunk a hívei. Gyurcsánynak is le kellett volna mondania akkor, egyértelmű. Aztán az már egy másik kérdés, hogy ilyen esetekben mennyire érvényesek azok a szabályok, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess. Hol van a határ a magánélet és a közélet között, van-e, meg ilyenek. Mert ha az életben igyekszem követni az alapelvet, hogy nem szólok bele mások életébe, meg nem keresem mások szemében a szálkát, magaméban meg a gerendát sem, akkor itt is követnem kellene ezt? Vallási fogalmakkal élve: háridzsita legyek vagy síita (amennyiben feltételezzük, hogy SP a "Próféta" családjából származik), keresztény vagy zelóta, és egyáltalán lehet-e egymás mellett megvalósítani politikai és vallási elveket? Úgy látszik nekem ez a keresztem, hogy nem találom a vallásom, a pártom, és még mennyi mindent. Bár keresni jó :)

Na de most tényleg

No, most aztán jól seggberúgom magam, beteszek egy kis zenét és kisangyal módon tanulok meg írok. Ígérem. Szóval blog off, facebook off, gmail off, majd ha végeztem jövök. Addig jók legyetek.
És örüljetek a napsütésnek a nevemben is.

2012. április 1., vasárnap

Csigabiga

Vajon miért bántjuk mindig szegény csigát? Egyszer átverjük, hogy ég a háza, aztán meg hogy összetörjük, ha nem jön ki. Az emberiség gonosz. És gonoszságra tanítjuk a gyerekeket is. Szegény csiga.

Gondolatok nyöszörgés közben.

Szakdolgozat után...

1. Elmegyek fodrászhoz.
2. Rendet rakok a szobámban. 
3. Találkozom mindenkivel, akit lerázok hónapok óta, hogy nem érek rá.
4. Elmegyek paintballozni.
5. Biciklizem és kirándulok egy igazán jót.
5. Elmegyek S.-ékkal kuponos sörözni, mert már február óta húzzuk.
6. Veszek magamnak színes harisnyát, tavaszi cipőt ésésésésés...

Pár nap múlva még eszembe jutott az is, hogy:
7. Átöltöztetem a blogomat. a
8. Megnézem a Csillagok háborúját. Mindet.
9. Elolvasom a Bor filozófiáját.
10. Megkeresem a lakcímkártyám.

+1Kirakom a puzzlet, ami karácsony óta árván porosodik...